Preloader
-

Hizmet Sözleşmesi

Ana Sayfa / iletisim

KralShell Hizmet Sözleşmesi

Sözleşmenin Konusu ve Süresi

 • İş bu sözleşmenin konusu KralShell'tan hizmet alan kullanıcıların ve KralShell'ın haklarını korumaya yönelik hükümlerdir. İş bu sözleşme kullanıcının sipariş verip ödeme kanallarından herhangi birini kullanarak ödeme yapmasıyla başlar ve tercih edilen hizmet periyodu (aylık/yıllık vb.) bitiminde sona erer
 • Hizmet Teslimatı

 • Verilen bilgilerin eksiksiz olması durumunda sipariş işleme alınır, daha sonra KralShell Kredi Kartı ve Havale (ödeme bildirimi yapılması halinde) ile yapılan ödemelerde anında kurulum garantisi verse de olası bir sistem hatası veya herhangi bir sorunda hizmet teslim işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Kullanıcının bu süre zarfı boyunca herhangi bir hak idda etmesi mümkün değildir.EFT ile yapılan ödemelerde, ücret belirtilen banka hesaplarımıza giriş yaptığı andan itibaren (ödeme bildirimi yapılması halinde) KralShell'ın taahüt ettiği teslimat süresi başlar.Kullanıcı kaynaklı herhangi bir hatada (eksik bilgi gönderimi, ücretin eksik gönderilmesi vb.) işlem süresi daha da uzayabilmektedir, bu sebepten sipariş esnasında bilgilerinizi doğru girdiğinize ve ödemenizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınıza emin olun. Kullanıcı hatasından kaynaklı uzayan teslimat sürelerinden KralShell sorumlu değildir.
 • Barındırılan İçerik

 • KralShell sağladığı tüm hizmetleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre düzenlemektedir. KralShell'ın Türkiye konumlu sunucularında Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı içerik barındırmak kesinlikle yasaktır.Türkiye konumlu sunucularımızda pornografik/erotik içerikler barındırmak yasaktır.Sunucularımızda hack/hacking için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.Sunucularımızda kimlik avı/phishing/sahtekarlık/dolandırıcılık için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.Sunucularımızda barındırılan içeriklerde herhangi bir telif/tescil hakkına aykırı tutumlar sergilemek yasaktır.Yukarıda bulunan durumların tespiti halinde KralShell, hizmetinizi bilgi vermeden ve ücret iadesi yapmadan sonlandırma hakkını saklı tutar.Eğer KralShell'tan satın alınan hizmetlerde bu gibi içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız veya telif hakkı sahibiyseniz info@KralShell.net adresine e-posta göndererek şikayette bulunabilirsiniz.Hizmetlerimizi kullanarak barındırılan tüm içeriklerden kullanıcı sorumludur ve herhangi bir durumda KralShell hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek herhangi bir yasal süreçte kullanıcı, KralShell'ın tüm maddi/manevi zararalarını karşılamakla yükümlüdür.KralShell sunucularında kullanıcı tarafından barındırılan herhangi bir içeriğin KralShell'a ve hizmetlerine zarar vermesi durumunda kullanıcı, oluşabilecek tüm maddi/manevi zararı karşılamakla yükümlüdür.
 • Yedekleme Ve Veri Kaybı

 • KralShell sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedekleme ile ilgili yazılan pazarlama mesajları ve verilen yedekleme hizmeti tamamen kullanıcıya kolaylık olması amacıyla sunulmuştur, KralShell yedekleme konusunda asla garanti vermez. Bu sebepten, KralShell yaşanacak herhangi bir veri kaybında kesinlikle sorumlu tutulamaz.Toplam boyutu 10 GB ve üzerinde olan web siteleri için otomatik yedekleme hizmeti çalıştırılmamaktadır, 10 GB ve üzerindeki web sitelerinin yedeği tarafımızca hiçbir şekilde alınmaz.
 • Taşıma İşlemi

 • Site taşıma garantisi verilen hizmetlerde KralShell başarılı ve hızlı bir taşıma gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Yine de site taşıma işleminin süresi belirsiz olduğundan ve bazı zamanlarda zor ve meşakatli bir iş olabileceğindan taşıma süresi konusunda KralShell herhangi bir garanti vermemektedir.KralShell veri taşıma işlemlerini özenle gerçekleştirse de istenmeyen durumlarda taşıma sırasında oluşabilecek veri kayıplarından ve/veya sistem hatalarından KralShell sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda KralShell'ın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Destek Kapsamı Ve Süresi

 • KralShell'ın satışını yaptığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. Ayrıca KralShell kendinden kaynaklı olmayan herhangi bir sorunda destek vermeme hakkını saklı tutar. KralShell'ın hiçbir destek yükümlülüğü yoktur ve tek sorumluluğu hizmeti çalışır halde teslim etmektir. Bunun haricindeki durumlarda (e-posta hesabı açma, panel kurulumu, veritabanı oluşturma vb.) destek vermek tamamen KralShell'ın insiyatifindedir.Belirtilen 7/24 destek sistemi telefonla yapılan her çağrıya anında cevap alınabileceği veya gönderilen destek taleplerine hemen cevap verileceği anlamına gelmez. Hızlı ve profesyonel destek ekibimiz bildirimleri olabildiğince hızlı cevaplamaktadır ancak burada belirtilen 7/24 destek kavramı mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve o anki yoğunluğa göre destek talepleri sırayla cevaplanır.
 • Karalama/Kötüleme Kampanyaları

 • Hizmet alan kullanıcılar tarafından internet ortamında KralShell'ı karalama, olumsuz eleştirme ve/veya herhangi bir platformda bu gibi kampanyaların başlatıldığının tespit edilmesi durumunda alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • Argo Kelime Ve Hakaret

 • Kullanıcılar tarafından KralShell çalışanlarına yapılacak herhangi bir hakaret/küfür veya aşağılama durumlarında alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • Uptime Garantisi

 • KralShell tarafından sağlanan %99 uptime garantisi yerine getirilmediği takdirde KralShell ilgili hizmeti 1 ay ücretsiz olarak sağlamak zorundadır. Üçüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları KralShell için geçerli değildir. KralShell uptime raporlarını kendisi tutmakta ve incelemektedir. Uptime garantisinin yerine getirilmediğini düşündüğünüz durumlarda info@KralShell.com adresine e-posta ileterek ücretsiz hizmet hakkınızı isteyebilirsiniz. VDS ve kiralık sunucu hizmetlerinde, yalnızca ağ için garanti verilmektedir, VDS veya kiralık sunucunun çalışır ve/veya erişilebilir durumda olması KralShell'ın sorumluluğunda değildir. Bu gibi durumlarda, kullanıcı bildirmedikçe, KralShell sorundan haberdar olmayacaktır. Uptime garantisinin yerine getirilemediği durumlarda VDS/Kiralık Sunucu hizmetlerinde sağlanacak olan indirim, 3. parti yazılım/lisans ücretlerini kapsamamaktadır.
 • Bayi Hosting Sorumluluğu

 • Bayi (Reseller) Hosting hizmeti alan kullanıcılar kendi müşterilerine destek vermekle sorumludur. KralShell Bayi Hosting kullanıcılarının müşterilerine herhangi bir şekilde destek ermeyecektir.Bayi Hosting kullanıcılarımız kendisinin ve müşterilerinin barındırdığı içeriklerden sorumludur. KralShell Bayi Hosting kullanıcılarının yaptığı illegal davranışlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Fiyat Ve Paket Değişikliği

 • Satın alınan hizmet için, hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın alınmadığı sürece veya izin verilen limitlerin dışında kullanım yapılmadığı sürece, ek bir ücret talep edilmeyecektir. KralShell, hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve/veya yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar.KralShell sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda KralShell sorumlu tutulamaz.
 • Zararı Karşılama

 • KralShell'tan hizmet alan kullanıcılar, KralShell'ı hiçbir şekilde zarara uğratmayacağını, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğini kabul eder ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağını taahhüt eder.
 • Yasal Zorunluluk

 • KralShell'tan hizmet alan kullanıcılar, KralShell'a herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul eder. Ayrıca olası bir durumda bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içerisinde karşılayacağını taahüt eder.
 • Yasal Bilgi Verme Zorunluluğu

 • KralShell, gerekli durumlarda yasal merciilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır (savcılık veya yetkili kurum tarafından yazılı olarak beyan edildiği takdirde). Bu bilgiler, gerekli durumlarda, kullanıcıya ait özel bilgiler de olabilir.
 • Feragat

 • KralShell kullanıcıların barındırdığı hizmetlerin göreceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. KralShell kullanıcıya hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara KralShell ve herhangi bir KralShell görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatalı bilgi teslimatı da dahildir.Oluşabilecek bir hack olayında verilerin/bilgilerin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda KralShell sorumluluk kabul etmeyecektir.
 • Limitsiz Hosting Ve Reseller

 • Limitsiz web hosting hizmetleri, sadece web sitelerinin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitesinin trafiğini kapsamaktadır. Limitsiz web hosting alanı, veri depolama (örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya yedek alanı amacıyla kullanılamaz.Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 200.000 inode (dosya barındırma) limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 2GB RAM limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 5MB I/O limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.
 • Sunucu Yazılımları

 • KralShell paylaşımlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.
 • Haberdar Olma

 • KralShell'ın duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. KralShell müşteriyi değil, müşteri KralShell'ı takip etmek zorundadır.
 • Hizmet İptali

 • KralShell haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar.Ödeme tarihinden sonraki 3 gün boyunca ödeme gecikmeli olarak yapabılabilir. Ancak bu 3 günün sonunda ödeme yapılmazsa hizmet kalıcı olarak silinir. KralShell yedek verme ve hizmeti açık tutma sorumluluğunda değildir.
 • İzinsiz Eylemler

  Web Hosting/Bayi Hosting İçin

 • 90 saniye'den daha uzun süre boyunca %25'in üzerinde yapılan kaynak kullanımı yasaktır. Soruna neden olabilecek birçok aktivite bulunmaktadır, bunlara CGI yazılımlar, FTP, PHP, HTTP vb. dahildir.
 • Web hosting hesapları için günlük %5'den fazla, reseller hosting hesapları için günlük %12'den fazla ortalama kaynak kullanımı yapmak yasaktır.
 • FTP alanında barındırılan 5 MB ve üzeri dosyalar sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Tek dosya için izin verilen maksimum limit 5 MB'dir.
 • Sunucularımızda herhangi bir sucunu tabanlı program çalıştırmak yasaktır. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsamaktadır.
 • Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıştırmak yasaktır.
 • Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılması yasaktır.
 • Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı link verebilirsiniz fakat sunucularımızda barındıramazsınız.
 • Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
 • Counter-Strike, Half-Life vb. gibi oyun sunucuları uygulamaları yasaktır.
 • 15 dakikadan daha kısa aralıklarla cronjob uygulamaları çalıştırmak yasaktır.
 • Dosya paylaşım yazılımları çalıştırılması yasaktır (RapidShare vb.)
 • Audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılması yasaktır.
 • Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları KralShell tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.
 • VDS/Kiralık Sunucu İçin

 • VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer VDS'lere zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yapılamaz. Bu soruna yoğun disk aktiviteleri vb. yol açabilir.
 • Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
 • Herhangi bir şekilde mining yapılamaz, uygulaması çalıştırılamaz.
 • Uzun süreli yoğun hat tüketimi yapılamaz.
 • KralShell sunucuları kesinlikle DDoS ve Botnet saldırıları için kullanılamaz.
 • Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları KralShell tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.
 • SPAM

 • KralShell, istenmeyen e-posta gönderimine, toplu e-posta gönderimine ve spam e-postalara karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uyulmadığı taktirde, alınan hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-posta kara listelerine (black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.
 • Ödeme Alt Yapı Sağlayıcısı

 • Müşteri (son kullanıcı), ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş.’ye aktarılmasına ve PAYTR tarafından https://www.paytr.com/gizlilik adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir.
 • İade Politikası

 • Şirketimizin iade politikası iade koşulları sayfasında madde madde listelenmiş olup izlenecek yol ilgili sayfada belirtilmiştir.
 • Gizlilik Politikası

 • Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikası ilgili sayfada madde madde listelenmiştir
 • Değişiklik Hakkı

 • KralShell gerek gördüğü taktirde hizmet sözleşmesine haber vermeksizin yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
 • İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

  Bu sayfada bulunan sözleşmeyi Kralshell'den hizmet almaya başlayan her kullanıcı kabul etmiş sayılır.

  SSD TEKNOLOJİSİ

  Tüm sunucularımızda SSD teknolojisi ile maksimum performansı sağlıyoruz.

  YÜKSEK GÜVENLİK

  Tüm sunucularımızın güvenlik optimizasyonlarını mümkün olan en iyi şekilde yapıyoruz.

  GÜNLÜK YEDEK

  Siteleriniz bizim için değerli, sorunlara karşı hosting sunucularımızda günlük yedek alıyoruz.

  Hosting Template

  Our Great Story

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Adipisci id optio tempore nam nostrum. Ad, molestias inventore vero blanditiis dolorum harum commodi illo, sequi ipsa obcaecati nisi. Alias explicabo, iure.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Adipisci id optio tempore nam nostrum. Alias explicabo, iure.Lorem ipsum dolor sit amet.

  Fast Growing Company

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

  Professional Ekib

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

  YÜKSEK UPTIME

  Hizmetlerimize güveniyor ve müşterilerimize %99.99 uptime garantisi veriyoruz.

  7/24 GERÇEK DESTEK

  İster telefon, ister canlı destek üzerinden 7/24 gerçek destek garantisi sunuyoruz..

  EN UYGUN FİYAT

  Siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmetimizin yanı sıra sektördeki en uygun fiyatı garanti ediyoruz..

  TEL : +90-544 257 9793

  info@KralShell.Net

  Hizmet Sözleşmesi - KralShell Internet Teknolojileri